Jdi na obsah Jdi na menu

Sbor dobrovolných hasičů Jasinov byl založen v roce 1942. Hlavním důvodem založení bylo snížení škod způsobených požáry místních zemědělských stavení. 

skenovani0013.jpg Od svého založení se ve sboru vystřídalo velké množství členů. V současné době obsahuje členská základna 48 lidí. Z tohoto počtu je 13 hasiček. Zbytek členů je ve věkovém rozmezí od 15 do 85 let.skenovani0016.jpg

 

 

 

Členové sboru se každoročně aktivně účastní akcí pořádaných sborem. Mladí hasiči a hasičky se také každoročně účastní okrskové soutěže, putovních pohárů a námětových cvičení v rámci okrsku. Na těchto soutěžích dosahují pěkných výsledků.  
 

 

 

 

dscf9201.jpg

 

 

 

 

 

Jelikož je sbor jedinnou fungující složkou v Jasinově stará se také o kulturní vyžití občanů. Každoročně pořádá hasičský Jasinovský plesíček,2012-02-10-21.15.58.jpg který se těší stále větší oblibě mezi občany. Mezi další akce patří rockový festival Summer rock night, masopustní průvod, cyklovýlety po krásách Jihomoravského kraje, soutěž o 2012-06-09-19.26.54.jpgPutovní pohár SDH Jasinov, mikulášská besídka, divadelní představení dobrovolníků z okolí a v neposlední řadě také společné zájezdy na hory či do vinných sklípků.

 

 

cernobila.jpg

 

 

 

Zde naleznete histrorii sboru.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Hasičské soutěže - rok 2015


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář